Turistické zajímavosti na Náchodsku

 
Vodní nádrž Rozkoš

Přibližně 800 hektarů dělá z přehradní nádrže Rozkoš největší vodní plochu na Náchodsku v Královéhradeckém kraji a zároveň osmou největší přehradu České republiky. Slouží jako ochrana proti povodním, ke zlepšení průtoků na Labi, ale hlavně je známá jako vyhledávaná rekreační oblast. Rodiny s dětmi přivítají možnost sportovní zábavy a vodních hrátek. Hlavní prostor ke koupání se soustředí kolem města Česká Skalice. Dostatek pláží, kempů, penzionů, možnost sportovního rybolovu a dalších možností pasivního nebo aktivního odpočinku dělají z místa, kde se zastavuje tažné ptactvo, ideální letní krajinu obklopenou přírodními krásami.Babiččino údolí

Zámek Ratibořice, Staré bělidlo, Viktorčin splav, Rudrův mlýn, Dolní mlýnice nebo pokoj „pana Otce“ – to je jen několik lákadel k vidění ve známém Babiččině údolí. Od doby Babičky Boženy Němcové uplynulo spousta let, přesto tady naleznete kus minulosti, která vás dokonale pohltí na procházce tímto kouskem neodolatelné krajiny. Lidová stavba Staré bělidlo v sobě ukrývá světničku zařízenou dobovým nábytkem podle vyprávění spisovatelky. Při procházce minete sousoší Babičky s vnoučaty a za Starým bělidlem uvidíte již několikrát upravovaný Viktorčin splav.

 

Pevnost Dobrošov

Asi 10 km za Náchodem se zastavte na vojenské pevnosti Dobrošov. Dělostřelecká pevnost sice není dokončena tak, jak bylo předpokládáno v půdodních plánech, ale i přesto zde zažijete nevšední výlet. Celou pevnost propojuje naučná stezka o dvou délkách – s osmi a dvanácti informačními tabulemi. Dále můžete navštívit objekty na tvrzi, podzemní kasárny a výstavní síň se sbírkou válečných figurek a miniatur. Na prohlídku si vyhraďte hodinu a 15 minut.Zámek Opočno

Trčkové z Lípy nechali v 16. století původní gotický hrad přestavět na renesanční zámek. Tři podlaží s arkádovými lodžiemi se otevírají do nádvoří ve tvaru obdélníku. Na zámku očekávejte pěkný exteriér i bohatě vybavené interiéry. Spatříte cenné gobelíny, sbírky obrazů, sklo, porcelán, trofeje, zbraně a rovněž předměty z Afriky a Asie, které kupil Josef II. Colloredo-Mansfeld. Při návštěvě nevynechejte anglický park s různými stromy, exotickými dřevinami, s vodopády a romantickými stavbami.
 


Adršpašsko - Teplické skály

Dva kilometry od města Teplice nad Metují naleznete úchvatné skalní město, kde vám prohlídkový okruh zabere asi dvě až tři hodiny – měří kolem šesti kilometrů. Prohlídkový okruh doplňuje naučná stezka s bližšími informacemi o zdejší krajině a je otevřen od 10. dubna do 11. listopadu  za každého počasí od 9 do 17 hodin (během léta od 8 – 18 hodin). Cestou v lesích můžete obdivovat pískovcové skalní útvary –Krakonošovo párátko, Skalní korunu, Chrámové a Martinské stěny. Skály v sobě skrývají největší evropský labyrint – kombinovaný systém jeskyní a propastí o délce více než 27 kilometrů v podzemí.
 


Zoo Dvůr Králové nad Labem

Zoo Dvůr Králové nad Labem  je nejkrásnější a rovněž nejvíce známou zoologickou zahradou u nás. Rodiny s dětmi mohou obdivovat takřka dva a půl tisíce různých živočichů z mnoha koutů světa. Připraveny jsou tropické pavilony Vodní svět, Ptačí svět a rovněž výletní vláček a Safari, kdy vás Safaribus proveze africkou divočinou mezi zebrami, antilopami, pakoníky a všechna zvířata mohou kolem vás volně pobíhat. 

 

Pro pohodlnější poznávání turistických krás královehradeckého kraje Vám nabízíme možnost ubytování na Náchodsku. Vyberte si z naší nabídky kvalitních ubytovacích zařízení některý z příjemných apartmánů, chat, penzionů nebo z luxusních hotelů.

Fotogalerie

Další informace

Více informací o regionu Adršpach nebo oblasti Babiččino údolí, tipy na výlet, kam za sportem či za kulturou. Poznejte pohádkový kraj Boženy Němcové, oblast Ratibořic i skalnatou krásu Teplických stěn. Turisticko informační portál dále nabízí přehlednou nabídku ubytování na Broumovsku, jak stylové chaty, rodinné penziony a také luxusní hotely.